• Prey

  • Nope

    ★★★★

  • Elvis

  • Men

  • Deep Water

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

  • Kimi

  • Fresh

    ★★

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ½

  • Nightmare Alley

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

  • Squid Game

  • The Last Duel

  • Spencer

    ★★

  • Dune

  • Malignant

  • Untold: Crimes & Penalties

  • Vortex

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

  • Black Widow

  • kid 90

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

  • We're All Going to the World's Fair

  • WandaVision

    ★★

  • The Dig

  • The White Tiger

    ★★½

  • News of the World

  • The Last Champion

  • Audrey

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • The Queen's Gambit

  • Soul

  • Run

  • On the Rocks

    ★★★

  • This Is Paris

  • I Care a Lot

  • One Night in Miami...

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★½

  • The King of Staten Island

  • Da 5 Bloods

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Emma.

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Palm Springs

  • The Social Dilemma

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★½

  • 1917

    ★★½

  • The Outpost

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • The Irishman

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

  • The King

    ★★

  • The Laundromat