Sort by

weaselsort has logged 210 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
F9

F9

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
South Park: Post COVID: The Return of COVID

South Park: Post COVID: The Return of COVID

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mike Birbiglia: The New One

Mike Birbiglia: The New One

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kiss Me Deadly

Kiss Me Deadly

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
I Wanna Hold Your Hand

I Wanna Hold Your Hand

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Best Worst Thing That Ever Could Have Happened...

Best Worst Thing That Ever Could Have Happened...

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
9 Deaths of the Ninja

9 Deaths of the Ninja

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Village of the Damned

Village of the Damned

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Michael Che: Shame the Devil

Michael Che: Shame the Devil

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
The BFG

The BFG

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Car Wash

Car Wash

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Stations of the Elevated

Stations of the Elevated

1981
×
★★★★
Edit this entry  
06
Megamind

Megamind

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Dune

Dune

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry