Sort by
  • Prey

    ½

  • Nope

    ★★★

  • Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★

  • Men

    ½

  • The Northman

    ★★

  • RRR

    ★★★★

  • X

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • The Batman

    ★½

  • Scream

  • Don't Look Up

  • Licorice Pizza

    ★½

  • House of Gucci

    ★★

  • V/H/S/94

    ★★½

  • Halloween Kills

  • Spencer

    ★★

  • Malignant

    ½

  • Mad God

    ★★★★

  • Pig

    ★★

  • Titane

    ★★★½

  • The Power

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • We're All Going to the World's Fair

  • Happiest Season

    ½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Psycho Goreman

    ★★½

  • Soul

    ★½

  • Freaky

    ★★★

  • The Boy Behind The Door

    ★★★

  • Shadow in the Cloud

    ½

  • Host

    ★★★

  • The Hunt

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • His House

    ★★½

  • Black Christmas

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Eli

  • Mister America

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★½

  • The Mortuary Collection

    ★★★

  • Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

    ★★

  • Crawl

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Verotika

    ½

  • Satanic Panic

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

  • The Lighthouse

  • The Dead Don't Die

  • Circus of Books

    ★★★

  • The Furies

    ★★★½

  • The Silence

    ½

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★★½

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★★

  • Little Monsters

    ★★

  • I Am Mother

    ½

  • Glass

  • Escape Room

    ★★★

  • Bird Box

  • Overlord

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★