Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Hospital Massacre

Hospital Massacre

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blind Date

Blind Date

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Brainscan

Brainscan

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Death Spa

Death Spa

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hellhole

Hellhole

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Popcorn

Popcorn

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Banker

The Banker

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Phantom of the Mall: Eric's Revenge

Phantom of the Mall: Eric's Revenge

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Pit and the Pendulum

The Pit and the Pendulum

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Querelle

Querelle

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kamikaze 1989

Kamikaze 1989

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Vampires

Vampires

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Looney Tunes: Back in Action

Looney Tunes: Back in Action

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Working Girls

Working Girls

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Prey

Prey

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
King of New York

King of New York

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Femme Fatale

Femme Fatale

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Miami Blues

Miami Blues

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nemesis

Nemesis

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Blue Sunshine

Blue Sunshine

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Boys Next Door

The Boys Next Door

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry