• Elvis

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Metal Lords

    ½

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Home Team

  • Fresh

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Eternals

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★★½

  • Hamilton

    ½

  • 2 Minutes of Fame

    ★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Chicuarotes

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★★½