• Over the Moon

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Addams Family

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Abominable

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Honeyland

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • Kitbull

    ★★★½

  • Glass

    ★★★½

  • Vice

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Venom

    ★★½

  • Green Book

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • The Predator

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★½

  • Purl

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Mirai

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Bao

    ★★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Tomb Raider

    ★★