• Suicide Squad

    ★★★½

  • Ghostbusters

    ★★★½

  • Piper

    ★★★★★

  • Finding Dory

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

  • Pee-wee's Big Holiday

    ★★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • Monkey Up

    ★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • John Mulaney: The Comeback Kid

  • Magic Mike XXL

  • Ant-Man

    ★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★½

  • Hell & Back

    ★★½

  • Ex Machina

  • Love & Mercy

    ★★★½

  • Cowspiracy: The Sustainability Secret

    ★★★★★

  • The Fault in Our Stars

  • How to Train Your Dragon 2

  • Divergent

  • Captain America: The Winter Soldier

  • Thor: The Dark World

  • The Web

    ★★★★★

  • Sharknado

  • World War Z

  • The Internship

  • Iron Man 3

  • Evil Dead

  • Blackfish

  • The Kings of Summer

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

  • Wreck-It Ralph

  • It's Such a Beautiful Day

    ★★★

  • Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

  • Ice Age: Continental Drift

  • Paperman

  • The Avengers

  • American Reunion

  • The Hunger Games

  • 21 Jump Street

  • Sinister

  • John Mulaney: New in Town

  • Room 237

  • Doctor Who: The Doctor, the Widow and the Wardrobe

  • The Girl with the Dragon Tattoo

  • The Cabin in the Woods

  • A Russell Peters Christmas

  • Happy Feet Two

  • The Phantom of the Opera at the Royal Albert Hall

    ★★★½

  • The Help

  • Phineas and Ferb: The Movie: Across the 2nd Dimension

  • Rise of the Planet of the Apes

  • Captain America: The First Avenger

  • Friends with Benefits

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

  • Mr. Popper's Penguins

  • Kung Fu Panda 2

  • Family Guy Presents: It's a Trap!

  • Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

  • Thor

  • Lemonade Mouth

  • Scream 4

  • Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

  • Sucker Punch

  • Justin Bieber: Never Say Never

  • Tangled

  • 127 Hours

  • Megamind

  • Paranormal Activity 2

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

  • Jackass 3D