• The Green Knight

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • The White Lotus

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

  • In the Heights

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Pigface

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Star Wars Biomes

  • Tom Clancy's Without Remorse

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Stowaway

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mare of Easttown

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★★★

  • Seaspiracy

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Q: Into the Storm

  • Happily

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Coming 2 America

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★½

  • Can't Get You Out of My Head

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • A Glitch in the Matrix

    ★★★★

  • In the Earth

    ★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

  • The Little Things

  • It's a Sin

  • WandaVision

  • The Dig

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★½

  • Tiger

  • Pretend It's a City

  • Burrow

  • News of the World

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Education

    ★★★½

  • A Recipe for Seduction

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • A Concerto Is a Conversation

  • Two Distant Strangers

  • Riders of Justice

    ★★★★½

  • The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

  • Happiest Season

    ★★