RSS feed for wedonnotcare
  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Ghost Stories

    ★★½

  • Eli

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★★

  • The Influence

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • The Dirt

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Sweetheart

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • Fyre

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • The Haunting

    ★★★★

  • Girls with Balls

    ★★★

  • Apostle

    ★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Set It Up

    ★★★

  • Tig Notaro: Happy To Be Here

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Daphne & Velma

    ★★★

  • Dirty Computer

    ★★★★

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★★

  • Billy Star

  • Whisper

  • Terrified

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • The Babysitter

    ★★

  • Happy Death Day

    ★★½

  • Tigers Are Not Afraid

    ★★★★★

  • Power of Grayskull: The Definitive History of He-Man and the Masters of the Universe

    ★★★

  • It

    ★★★★★

  • Toc Toc

    ★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Little Evil

    ★★★

  • In a Heartbeat

  • The Truth Is in the Stars

    ★★★★

  • It Comes at Night

    ★★★½

  • Saturnz Barz (Spirit House)

    ★★★★

  • The Boss Baby

  • Get Out

    ★★★★½

  • Sleepless

  • The Great Wall

  • Hi Stranger

  • Preposterous

  • Moana

  • The Search for Life in Space

  • Ouija: Origin of Evil

    ★★★★

  • Terrifier

    ★★½

  • Inferno

  • The Girl on the Train

  • I Am the Pretty Thing That Lives in the House

    ★★★★

  • Hacksaw Ridge

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★

  • Star Trek Beyond

    ★★★★

  • The Birch

  • Finding Dory

  • Train to Busan

    ★★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★½

  • For the Love of Spock

    ★★★★

  • Hush

    ★★★★

  • Don't Breathe

    ★★★

  • Kedi

  • Zootopia

  • Hail, Caesar!

  • The Love Witch

    ★★

  • Kung Fu Panda 3

  • Under the Shadow

    ★★★★★

  • Her Story

    ★★★★

  • John Mulaney: The Comeback Kid

  • The Good Dinosaur

    ★★★★