• Scream

    ★★

  • Louis C.K.: Sorry

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Stunted

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★★★

  • The Death of David Cronenberg

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • Belfast

    ★½

  • King Richard

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Zeros and Ones

    ★★★★½

  • Free Guy

    ½

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • In Front of Your Face

    ★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★½

  • Black Widow

    ★½

  • Annette

    ★★★★½

  • Endorphin Port

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • F9

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Here Today

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Cliff Walkers

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • North Hollywood

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • The Scary of Sixty-First

    ★★

  • Cherry

    ★½

  • Patrice O'Neal: Killing Is Easy

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Redemption Song

  • Tom & Jerry

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★½