Seamus has logged 11 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Game of Thrones: The Last Watch

Game of Thrones: The Last Watch

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Unrelated

Unrelated

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Mule

The Mule

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Gaslight

Gaslight

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Murder by Contract

Murder by Contract

1958
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Lineup

The Lineup

1958
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry