• Don't Look Up

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Burrow

    ★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • A Whisker Away

    ★★

  • Onward

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • His House

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Frozen II

  • Klaus

    ★★★

  • Killer Sofa

  • Jexi

  • Guns Akimbo

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

  • Joker

  • Marriage Story

  • Weathering with You

    ★★★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Roads

    ★★★

  • Avengers: Endgame

  • Booksmart

  • Captain Marvel

    ★★★

  • White Snake

  • Escape Room

    ★★★

  • Bumblebee

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bird Box

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • mid90s

  • Beautiful Boy

  • Giant Little Ones

    ★★★

  • Free Solo

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Ant-Man and the Wasp

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • BlacKkKlansman

  • Sink or Swim

  • Deadpool 2

  • Solo: A Star Wars Story

  • Avengers: Infinity War

  • Ready Player One

  • Upgrade

  • Love, Simon