Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
The Secret Garden

The Secret Garden

1993
×
★★★
Edit this entry  
08
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Cursed

Cursed

2005
×
★★
Edit this entry  
01
The Boy in the Striped Pyjamas

The Boy in the Striped Pyjamas

2008
×
★★★
Edit this entry  
30
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Edit this entry  
19
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
Edit this entry  
18
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Luca

Luca

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Edit this entry  
24
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
His House

His House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Killer Sofa

Killer Sofa

2019
×
Edit this entry  
23
Dog Soldiers

Dog Soldiers

2002
×
★★★
Edit this entry  
17
Suburra

Suburra

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Edit this entry  
06
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★
Edit this entry  
02
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★
Edit this entry  
01
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★
Edit this entry  
28
Hugo

Hugo

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Edit this entry  
27
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★
Edit this entry