RSS feed for Ray

Ray has logged 40 entries for films released in 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Dearest Sister

Dearest Sister

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Pickle

Pickle

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Pickle

Pickle

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Jimmy Carr: Funny Business

Jimmy Carr: Funny Business

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Joe Pera Talks You to Sleep

Joe Pera Talks You to Sleep

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Headshot

Headshot

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Void

The Void

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
Beware the Slenderman

Beware the Slenderman

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
American Honey

American Honey

2016
×
Read the review Edit this entry  
03
Sadako vs. Kayako

Sadako vs. Kayako

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Birch

The Birch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Yoga Hosers

Yoga Hosers

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Dark Song

A Dark Song

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Dog Eat Dog

Dog Eat Dog

2016
×
★★
Edit this entry  
28
Help Me First

Help Me First

2016
×
Edit this entry  
28
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
The High Frontier

The High Frontier

2016
×
Edit this entry  
28
Nova Seed

Nova Seed

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Faultless

Faultless

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Limbo

Limbo

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Split

Split

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★
Edit this entry  
24
Jungle Trap

Jungle Trap

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
24×36

24×36

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Edit this entry