• Scream

    ★★★

  • The 355

    ★★

  • American Underdog

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ½

  • National Champions

    ★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★½

  • 8-Bit Christmas

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Apex

  • Finch

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★½

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Antlers

    ★★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • The Addams Family 2

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Desperate Hour

    ★★

  • Montana Story

    ★★★

  • Dashcam

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Kate

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

  • Copshop

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Small Engine Repair

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Encounter

    ★★★

  • Cinderella

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Belfast

    ★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Vacation Friends

    ★★½

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Boiling Point

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★★

  • The Protégé

    ★★½

  • Sweet Girl

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★½

  • Respect

    ★★½

  • Beckett

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • Demonic

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½