• Moxie

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★★½

  • Ethos

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • After We Collided

  • Naked

    ★★★★½

  • The High Note

    ★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★★½

  • Ankebût

    ★★★★

  • Escape From Pretoria

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Witch Trilogy 13+

    ★★★½

  • The Irishman

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★½

  • Hustlers

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

  • Ted Bundy: Mind of a Monster

  • Hair Love

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Dark Phoenix

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★½

  • Swallow

    ★★★

  • After

  • Five Feet Apart

  • Us

  • Isn't It Romantic

    ★★★★★

  • God Exists, Her Name Is Petrunya

    ★★★★

  • Belonging

  • Paradise Hills

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Princess Switch

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Balloon

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

  • The Perfection

  • mid90s

    ★★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Greta

    ★★★★★

  • Never Look Away

  • Suspiria

    ★★★★

  • Roma

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Sibel

    ★★★★★

  • Down a Dark Hall

    ★★★★

  • The Meg

  • The Darkest Minds

  • Incredibles 2

  • Ocean's Eight

    ★★★★½

  • Girl

  • Capernaum

  • Climax

  • Arctic