Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Skin

Skin

2018
×
Edit this entry  
17
Joker

Joker

2019
×
Edit this entry  
17
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The High Note

The High Note

2020
×
★★
Edit this entry  
10
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Escape From Pretoria

Escape From Pretoria

2020
×
Edit this entry  
18
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
Edit this entry  
15
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
13
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Moxie

Moxie

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Distant

Distant

2002
×
Edit this entry  
26
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Naked

Naked

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Something Useful

Something Useful

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Balloon

Balloon

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Edit this entry  
30
Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Jeffrey Epstein: Filthy Rich

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Down a Dark Hall

Down a Dark Hall

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
Paradise Hills

Paradise Hills

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
14
God Exists, Her Name Is Petrunya

God Exists, Her Name Is Petrunya

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Belonging

Belonging

2019
×
Edit this entry  
07
The Platform

The Platform

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Ankebût

Ankebût

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Witch Trilogy 13+

Witch Trilogy 13+

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
my suburban stories

my suburban stories

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Edit this entry  
04
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Edit this entry  
02
Tale of Tales

Tale of Tales

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★★
Edit this entry