• Dune: Part Two

  • Prey

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★★½

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • F9

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Censor

    ★★★

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Riders of Justice

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Pixie

    ★★★

  • Freaky

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Supernova

    ★★★★

  • The Duke

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • Host

    ★★★½

  • Unhinged

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★

  • Black Water: Abyss

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★★