Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Duke

The Duke

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dune: Part Two

Dune: Part Two

2023
×
Read the review Edit this entry  
25
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The ParaPod: A Very British Ghost Hunt

The ParaPod: A Very British Ghost Hunt

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Censor

Censor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
People Just Do Nothing: Big in Japan

People Just Do Nothing: Big in Japan

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Host

Host

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry