Sort by

Jon has logged 62 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Age of Tomorrow

Age of Tomorrow

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Phase IV

Phase IV

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Chronicles of Riddick

The Chronicles of Riddick

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
RoboCop 2

RoboCop 2

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Machine

The Machine

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
John Dies at the End

John Dies at the End

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Phantasm IV: Oblivion

Phantasm IV: Oblivion

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Colony

The Colony

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Phantasm III: Lord of the Dead

Phantasm III: Lord of the Dead

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Frankenstein's Army

Frankenstein's Army

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dark Space

Dark Space

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Host

The Host

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Q

Q

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ender's Game

Ender's Game

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Bay

The Bay

2012
×
Read the review Edit this entry  
01
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lunopolis

Lunopolis

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Millennium

Millennium

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Elysium

Elysium

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Blood Diner

Blood Diner

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Octaman

Octaman

1971
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Battle Beyond the Stars

Battle Beyond the Stars

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Last Days on Mars

The Last Days on Mars

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gandahar

Gandahar

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Creating Rem Lezar

Creating Rem Lezar

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Unnamable

The Unnamable

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Impostor

Impostor

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dark Planet

Dark Planet

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Grabbers

Grabbers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Class of Nuke 'Em High

Class of Nuke 'Em High

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Starcrash

Starcrash

1978
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Video Dead

The Video Dead

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★
Read the review Edit this entry