Sort by

We Love has logged 23 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Foxtrot

Foxtrot

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bouncer

Bouncer

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Superman III

Superman III

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Contact

Contact

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Message in a Bottle

Message in a Bottle

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Firm

The Firm

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Children of Heaven

Children of Heaven

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Crisis

Crisis

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Last Castle

The Last Castle

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Raman Raghav 2.0

Raman Raghav 2.0

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Gunfighter

The Gunfighter

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Last Shift

The Last Shift

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
American Me

American Me

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The War Lover

The War Lover

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
For the Passion of Mankind

For the Passion of Mankind

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry