RSS feed for Cassie
  • Blade Runner 2049

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

  • The Killing of a Sacred Deer

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • T2 Trainspotting

  • Get Out

  • Lemon

  • Wilson

  • Ingrid Goes West

  • Why Him?

  • Office Christmas Party

  • Moana

  • Masterminds

  • Split

  • Bleed for This

  • Lion

  • A Monster Calls

  • Nocturnal Animals

  • Moonlight

  • Hounds of Love

    ★★★★

  • La La Land

  • Kubo and the Two Strings

  • Pete's Dragon

    ★★★½

  • Ghostbusters

  • Star Trek Beyond

  • The Secret Life of Pets

  • Mike and Dave Need Wedding Dates

  • The Handmaiden

  • The Jungle Book

  • Keanu

    ★★★★

  • Don't Breathe

  • Pet

  • Beware the Slenderman

  • 10 Cloverfield Lane

  • Manchester by the Sea

  • Hunt for the Wilderpeople

  • Swiss Army Man

  • The Revenant

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Kill Your Friends

    ★★★★

  • What We Become

  • Being Charlie

  • High-Rise

  • Maze Runner: The Scorch Trials

  • Room

  • Deathgasm

  • The Lobster

  • The Human Centipede 3 (Final Sequence)

  • The Little Prince

  • Green Room

  • Honeyglue

  • The Wolfpack

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★★

  • The End of the Tour

  • Big Hero 6

    ★★★★★

  • The Best of Me

    ½

  • Gone Girl

  • Tusk

  • The Drop

  • The Maze Runner

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★½

  • They Came Together

  • White God

  • It Follows

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

  • And the Oscar Goes To...

    ★★★★½

  • A Girl Walks Home Alone at Night

  • The Voices