• The Thirst

  • Death Has No Name

  • Who would believe us?

    ★★★★★

  • Urgent message from the south about an upcoming invasion

  • Sean eternxs

    ★★★★

  • Paraclete

  • Everything Everywhere All at Once

  • L'état et moi

    ★★★

  • The Novelist's Film

    ★★★★

  • That Kind of Summer

    ★★★★½

  • Dark Glasses

    ½

  • The Middle Ages

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Album for the Youth

  • Red Star

    ½

  • Wolf

    ★★★½

  • The Bones

  • Spencer

  • Dune

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★

  • The Case Of The Vanishing Gods

  • Freakscene: The Story of Dinosaur Jr.

  • France

    ★★★★½

  • Sycorax

    ★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

  • Futura

    ★★½

  • Drive My Car

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Luca

    ★★★

  • Entre Líneas

    ★★★★★

  • Nobody

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★½

  • Friends and Strangers

    ★★★

  • Pleasure

    ★★★½

  • The Dog Who Wouldn't Be Quiet

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • The Little Things

  • Involuntary Vacations

  • The Kids in the Bikes

    ★★

  • Private Collection

  • A Concerto Is a Conversation

  • The shadows

  • Los arcontes

    ★★★

  • Las credenciales

    ★★★★

  • The Beautiful Fantasy of Final Purpose

    ★★★★★

  • Crimson Image

  • Meander

    ★★★½

  • Little Fish

    ★★★★

  • Gardeliana

    ★★★★

  • Poilean

  • There Are Not Thirty-Six Ways of Showing a Man Getting on a Horse

  • We Will Never Die

    ★★★★

  • Love Affair(s)

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

  • The Human Voice

    ★★★

  • The Last Matinee

    ½

  • Bleed With Me

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★

  • Summer of 85

    ★★★

  • La maldición del guapo

    ½

  • Lech Lecha

  • Toto

  • The Light Side

  • The Calm After the Storm

    ★★★★★

  • Teddy

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½