Sort by

Wen has logged 85 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Wolf

Wolf

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Friends and Strangers

Friends and Strangers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Belfast

Belfast

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The French Connection

The French Connection

1971
×
Read the review Edit this entry  
05
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
Edit this entry  
29
Boudu Saved from Drowning

Boudu Saved from Drowning

1932
×
Read the review Edit this entry  
27
The Dog Who Wouldn't Be Quiet

The Dog Who Wouldn't Be Quiet

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Album for the Youth

Album for the Youth

2021
×
Edit this entry  
23
Titane

Titane

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Red Star

Red Star

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Berlin Chamissoplatz

Berlin Chamissoplatz

1980
×
★★★★
Edit this entry  
29
Coming Out

Coming Out

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Professional

The Professional

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
For the Money

For the Money

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Thirst

The Thirst

2022
×
Edit this entry  
15
Shame

Shame

1968
×
★★★★
Edit this entry  
14
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
Read the review Edit this entry  
09
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Son of the Bride

Son of the Bride

2001
×
★★½
Edit this entry  
24
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
Read the review Edit this entry  
24
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
Read the review Edit this entry  
13
A Single Girl

A Single Girl

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Serie Noire

Serie Noire

1979
×
Read the review Edit this entry  
06
Late August, Early September

Late August, Early September

1998
×
★★★★
Edit this entry  
16
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Monster

The Monster

1903
×
Edit this entry  
30
Primer

Primer

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Benny's Video

Benny's Video

1992
×
★★★★
Edit this entry  
11
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Slacker

Slacker

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Good Bye Lenin!

Good Bye Lenin!

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nobody

Nobody

2021
×
Edit this entry  
28
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nomadland

Nomadland

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Ghost Writer

The Ghost Writer

2010
×
Edit this entry  
13
Un día de caza

Un día de caza

2019
×
Edit this entry  
12
Elephant

Elephant

2003
×
Read the review Edit this entry  
05
Como un avión estrellado

Como un avión estrellado

2005
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Bakery Girl of Monceau

The Bakery Girl of Monceau

1963
×
Edit this entry  
01
High Hopes

High Hopes

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry