RSS feed for wersly
  • Good Vibes at the Iowa State Fair

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Capital in the Twenty-First Century

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Captive State

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Vice

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★½

  • Wobble Palace

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★

  • Mandy

    ★★

  • Gerald's Game

    ★★★

  • Battle of the Sexes

    ★★★

  • Let the Corpses Tan

    ★½

  • Dunkirk

    ★★★

  • Logan

    ★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★½

  • I Am Not Your Negro

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • The Love Witch

    ★★★★½

  • Captain Fantastic

    ★★½

  • O.J.: Made in America

    ★★★★

  • The Man Who Knew Infinity

    ★★½

  • Behemoth

    ★★★★½

  • The Danish Girl

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★★★½

  • Magic Mike XXL

    ★★

  • Love

    ★★★★

  • Green Room

    ★★★½

  • Son of Saul

    ★★★★★

  • Residue

    ½

  • Bitter Lake

    ★★★½

  • Tangerine

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★½

  • PK

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★½

  • Citizenfour

    ★★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★½

  • Starry Eyes

    ★★½

  • Unfriended

    ★½

  • I Origins

    ★★

  • Bird People

    ★★★★

  • It Follows

    ★★★½

  • Buzzard

    ★★½

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★½

  • Dear White People

    ★★★

  • The Babadook

    ★★★½

  • Is the Man Who Is Tall Happy?

    ★★★½

  • Enemy

    ★★★½

  • Under the Skin

    ★★★★½

  • Pacific Rim

    ★★★

  • A Touch of Sin

    ★★★½

  • Free the Mind

    ★★★

  • Fruitvale Station

    ★★★★

  • Cloud Atlas

    ★★★

  • Bring Me the Head of the Machine Gun Woman

    ★★★½

  • Antiviral

    ★★★★

  • Detropia

    ★★★★

  • No

    ★★★

  • Resolution

    ★★½

  • Bombay Beach

    ★★★½

  • Juan of the Dead

    ★★★

  • A Dangerous Method

    ★★★

  • Shame

    ★★★½