RSS feed for wersly
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Platform

Platform

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Good Vibes at the Iowa State Fair

Good Vibes at the Iowa State Fair

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Capital in the Twenty-First Century

Capital in the Twenty-First Century

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Parallax View

The Parallax View

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nekromantik 2

Nekromantik 2

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Captive State

Captive State

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Jonathan

Jonathan

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Mandy

Mandy

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Wobble Palace

Wobble Palace

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Very British Coup

A Very British Coup

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The House of the Laughing Windows

The House of the Laughing Windows

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Last Emperor

The Last Emperor

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Love

Love

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Behemoth

Behemoth

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bitter Lake

Bitter Lake

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Reds

Reds

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★½
Edit this entry  
14
No

No

2012
×
★★★
Edit this entry  
28
Bad Taste

Bad Taste

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Singapore Sling

Singapore Sling

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry