wersly has logged 53 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
The Room

The Room

2003
×
★★★½
Edit this entry  
03
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★★
Edit this entry  
01
Juan of the Dead

Juan of the Dead

2011
×
★★★
Edit this entry  
25
Dear White People

Dear White People

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
City of God

City of God

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Unfriended

Unfriended

2014
×
★½
Edit this entry  
01
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★½
Edit this entry  
21
An Ecology of Mind

An Ecology of Mind

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Sacrifice

The Sacrifice

1986
×
★★★
Edit this entry  
26
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★½
Edit this entry  
14
Spun

Spun

2002
×
★★½
Edit this entry  
14
Antiviral

Antiviral

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mirrors

Mirrors

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Spiral

Spiral

2000
×
★★★
Edit this entry  
15
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★
Edit this entry  
14
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★
Edit this entry  
11
Z

Z

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Dirty Rotten Scoundrels

Dirty Rotten Scoundrels

1988
×
★★★
Edit this entry  
08
Perfume: The Story of a Murderer

Perfume: The Story of a Murderer

2006
×
★★★
Edit this entry  
03
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Edit this entry  
03
A Dangerous Method

A Dangerous Method

2011
×
★★★
Edit this entry  
30
The Good, The Bad, The Weird

The Good, The Bad, The Weird

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Thirst

Thirst

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bombay Beach

Bombay Beach

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Loneliest Planet

The Loneliest Planet

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Altered States

Altered States

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Touch of Sin

A Touch of Sin

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bird People

Bird People

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★½
Edit this entry  
01
Residue

Residue

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★★½
Edit this entry  
18
Detropia

Detropia

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Free the Mind

Free the Mind

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Edit this entry  
24
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
15
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★½
Edit this entry  
03
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
El Topo

El Topo

1970
×
★★★★
Edit this entry