• The Death of Stalin

    ★★★½

  • Ed Wood

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • The Hospital

    ★★★★½

  • Possession

    ★★★★

  • Basic Instinct

    ★★★½

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★

  • Old Joy

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Saw III

    ★★

  • The Evil Within

    ★★★½

  • Beginners

    ★★★★½

  • Cloud Atlas

    ★★★½

  • Crash

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Master

    ★★★★½

  • Gone Girl

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★