Sort by

wertasm has logged 67 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Edit this entry  
18
Frozen

Frozen

2013
×
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Se7en

Se7en

1995
×
★★★
Edit this entry  
14
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
Edit this entry  
14
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★½
Edit this entry  
10
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The King

The King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★
Edit this entry  
24
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Edit this entry  
06
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★
Edit this entry  
05
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★½
Edit this entry  
13
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
Edit this entry  
14
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★
Edit this entry  
06
Deerskin

Deerskin

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Edit this entry  
27
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
26
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
24
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
Sibyl

Sibyl

2019
×
★★½
Edit this entry  
03
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Synonyms

Synonyms

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry