• Halloween Kills

    ½

  • Dune

    ★★★

  • Vacation Friends

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Fatherhood

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Out of Death

    ★½

  • F9

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★½

  • Greenfield

  • It's a Sin

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Greenland

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Money Heist: The Phenomenon

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Abominable

    ★★★

  • Babyteeth

    ★★★½

  • The Informer

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★

  • The Grizzlies

    ★★★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★

  • A-X-L

    ★★★

  • The Meg

    ★★½

  • This Mountain Life

    ★★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★

  • Wonder

    ★★★★

  • Megan Leavey

    ★★★½

  • Bomb City

    ★★★½

  • Moana

    ★★★★

  • Ghostbusters

    ★★

  • Independence Day: Resurgence

    ★★½

  • Kung Fu Panda 3

    ★★½

  • Captain Fantastic

    ★★★★

  • Ride Along 2

    ★★★

  • The Big Short

    ★★★½

  • Maze Runner: The Scorch Trials

    ★★½

  • Joe Dirt 2: Beautiful Loser

  • Jurassic World

    ★★★

  • Jupiter Ascending

    ★½

  • Knock Knock

    ★½

  • The Wedding Ringer

    ★★½

  • Fury

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★

  • The Maze Runner

    ★★★

  • Blended

    ★★★

  • The Fault in Our Stars

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★

  • Ride Along

    ★★★

  • Jamesy Boy

    ★★★

  • Locke

    ★★★★

  • Monsters University

    ★★★

  • Nebraska

    ★★★★

  • 21 & Over

    ★★

  • Here Comes the Boom

    ★★★★

  • Safe

    ★★★

  • A Thousand Words

    ★★½

  • Think Like a Man

    ★★