• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Locked Down

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • The Prom

    ★★

  • The Call

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Run

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Spontaneous

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Fantasy Island

    ★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Bombshell

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • The Addams Family

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • The Irishman

  • Fractured

    ★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★