RSS feed for Wesley
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
Edit this entry  
13
Phantom Cowboys

Phantom Cowboys

2018
×
Edit this entry  
12
Sorry Angel

Sorry Angel

2018
×
Edit this entry  
12
White Tide: The Legend of Culebra

White Tide: The Legend of Culebra

2018
×
Edit this entry  
11
Imitation of Life

Imitation of Life

1959
×
Edit this entry  
08
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
Edit this entry  
27
Ryuichi Sakamoto: Coda

Ryuichi Sakamoto: Coda

2017
×
Edit this entry  
20
Battleship Potemkin

Battleship Potemkin

1925
×
Edit this entry  
19
New York Stories

New York Stories

1989
×
Read the review Edit this entry  
17
Metropolis

Metropolis

1927
×
Edit this entry  
17
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
Edit this entry  
16
Rear Window

Rear Window

1954
×
Edit this entry  
15
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Modern Times

Modern Times

1936
×
Edit this entry  
13
High Noon

High Noon

1952
×
Edit this entry  
12
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★½
Edit this entry  
10
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
Edit this entry  
06
Searching

Searching

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
La Jetée

La Jetée

1962
×
Edit this entry  
04
The Informant!

The Informant!

2009
×
Edit this entry  
26
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★½
Edit this entry  
25
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Edit this entry  
20
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★
Edit this entry  
20
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★
Edit this entry  
19
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★½
Edit this entry  
19
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★½
Edit this entry  
17
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Adrift

Adrift

2018
×
★½
Edit this entry  
28
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★
Edit this entry  
22
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★
Edit this entry  
21
American Made

American Made

2017
×
★★
Edit this entry  
12
Blockers

Blockers

2018
×
★½
Edit this entry  
02
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
The Great Escape

The Great Escape

1963
×
Edit this entry  
25
Come Sunday

Come Sunday

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
Chappaquiddick

Chappaquiddick

2017
×
★★
Edit this entry  
31
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★½
Edit this entry  
15
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★
Edit this entry  
13
The Notebook

The Notebook

2004
×
Read the review Edit this entry  
10
The Heretic

The Heretic

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
SPF-18

SPF-18

2017
×
½
Edit this entry