RSS feed for Wesley
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★
Edit this entry  
24
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Ghosts of Sugar Land

Ghosts of Sugar Land

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
American Movie

American Movie

1999
×
★★★½
Edit this entry  
18
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★½
Edit this entry  
17
Hellboy

Hellboy

2019
×
Edit this entry  
16
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
1917

1917

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
Edit this entry  
02
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★
Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Purl

Purl

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Lava

Lava

2014
×
★★
Edit this entry  
03
The Report

The Report

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Next Floor

Next Floor

2008
×
★★★★
Edit this entry  
27
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★½
Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
19
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★½
Edit this entry  
12
Float

Float

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Edit this entry  
02
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Edit this entry  
24
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Edit this entry  
23
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Blob

The Blob

1958
×
★★★½
Edit this entry  
20
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry