Wesley has logged 92 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
La Chienne

La Chienne

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mädchen in Uniform

Mädchen in Uniform

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Intern

The Intern

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Duel

Duel

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Big Trouble

Big Trouble

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Platinum Blonde

Platinum Blonde

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Who's That Knocking at My Door

Who's That Knocking at My Door

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pillow Talk

Pillow Talk

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Frozen

Frozen

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Miracle Woman

The Miracle Woman

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Limite

Limite

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Winnie the Pooh

Winnie the Pooh

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tabu

Tabu

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tangled

Tangled

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Le Million

Le Million

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dracula

Dracula

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
This Is My Life

This Is My Life

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mary

Mary

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Skin Game

The Skin Game

1931
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cimarron

Cimarron

1931
×
Read the review Edit this entry  
19
Little Caesar

Little Caesar

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
L'Âge d'Or

L'Âge d'Or

1930
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Dirk Diggler Story

The Dirk Diggler Story

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Get Shorty

Get Shorty

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bolt

Bolt

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Murder!

Murder!

1930
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
An Affair to Remember

An Affair to Remember

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Chicken Little

Chicken Little

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Juno and the Paycock

Juno and the Paycock

1930
×
Read the review Edit this entry  
15
Real Life

Real Life

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Home on the Range

Home on the Range

2004
×
Read the review Edit this entry