Sort by
  • A Haunting in Venice

    ★★★★

  • The Last Voyage of the Demeter

    ★★★

  • Rocky Aur Rani Kii Prem Kahaani

    ★★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★

  • Barbie

    ★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • The Flash

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★

  • Last Summer

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★★

  • Murder Mystery 2

    ★★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★

  • Scream VI

    ★★

  • 65

    ★★★

  • BlackBerry

    ★★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★★★

  • You Hurt My Feelings

    ★★★★

  • Full River Red

    ★★★★

  • Babylon

    ★★

  • Avatar: The Way of Water

  • The Autopsy

    ★★★

  • Black Adam

  • Amsterdam

    ★★★

  • Walk Up

    ★★★

  • The Menu

    ★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

  • Don't Worry Darling

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

  • The Invitation

    ★★

  • Watch the Fire or Burn Inside It

    ★★★★

  • Lake of Fire

  • Skinamarink

    ★★★

  • One Piece Film Red

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★

  • Nope

    ★★★

  • Park Slope

  • Memorial Maracanã

  • A Woman Escapes

    ★★★★

  • Irma Vep

    ★★★★★

  • Hustle

    ★★★

  • Showing Up

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Stars at Noon

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • De Humani Corporis Fabrica

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • One Fine Morning

    ★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • EO

    ★★★★

  • Actually...

  • Very, Very, Tremendously

  • Deep Water

    ★★

  • death by fantasies by mirrors

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★

  • Anyox

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • The Batman

    ★★

  • Queens of the Qing Dynasty

    ★★★★★

  • The Novelist's Film

    ★★★★★

  • Dark Glasses

    ★★★★

  • Instant Life

  • Marry Me

    ★★★

  • Scream

    ★★

  • The Capacity For Adequate Anger

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★