Sort by

Harrison has logged 457 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Silence

Silence

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Strange Case of Angelica

The Strange Case of Angelica

2010
×
★★★★
Edit this entry  
27
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★
Edit this entry  
25
Nerve

Nerve

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Edit this entry  
23
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Brigadoon

Brigadoon

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Terrorizers

Terrorizers

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Edit this entry  
20
Three Times

Three Times

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★
Edit this entry  
18
Café Lumière

Café Lumière

2003
×
★★★★
Edit this entry  
18
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Post

The Post

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★
Edit this entry  
12
The Land

The Land

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Domino

Domino

2019
×
★★
Edit this entry  
10
Passion

Passion

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Machine That Kills Bad People

The Machine That Kills Bad People

1952
×
★★★
Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Love Actually

Love Actually

2003
×
Read the review Edit this entry  
07
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★
Read prior review Edit this entry  
07
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★
Edit this entry  
06
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Frenzy

Frenzy

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Assassin

The Assassin

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★
Edit this entry  
28
Foreign Correspondent

Foreign Correspondent

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The 39 Steps

The 39 Steps

1935
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Young and Innocent

Young and Innocent

1937
×
★★★★
Edit this entry  
25
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★
Edit this entry  
25
Lancelot of the Lake

Lancelot of the Lake

1974
×
★★★★
Edit this entry  
25
Us

Us

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★
Edit this entry  
20
Tout Va Bien

Tout Va Bien

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sabotage

Sabotage

1936
×
Read the review Edit this entry  
17
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
Edit this entry  
16
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
Edit this entry  
15
Prospero's Books

Prospero's Books

1991
×
Read the review Edit this entry