Sort by

Harrison has logged 34 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
Read the review Edit this entry  
30
Miami Connection

Miami Connection

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Prelude

Prelude

1927
×
Read the review Edit this entry  
27
Creepy

Creepy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eaten Alive

Eaten Alive

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Secret Child

Secret Child

1979
×
★★★
Edit this entry  
21
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Nobody's Daughter Haewon

Nobody's Daughter Haewon

2013
×
★★★★
Edit this entry  
18
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Taking of Tiger Mountain

The Taking of Tiger Mountain

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The God of Cookery

The God of Cookery

1996
×
★★★
Edit this entry  
16
Black Orpheus

Black Orpheus

1959
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Odd Couple

The Odd Couple

1968
×
★★★★
Edit this entry  
12
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Life of Oharu

The Life of Oharu

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Intolerance: Love's Struggle Throughout the Ages

Intolerance: Love's Struggle Throughout the Ages

1916
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Monsieur Verdoux

Monsieur Verdoux

1947
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Still the Water

Still the Water

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Putty Hill

Putty Hill

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
From the Clouds to the Resistance

From the Clouds to the Resistance

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
Edit this entry  
02
Mouchette

Mouchette

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry