¢lars has logged 36 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Bélier Family

The Bélier Family

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Inferno

Inferno

1980
×
★★★★
Edit this entry  
29
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★½
Edit this entry  
28
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Mine

Mine

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Broken Circle Breakdown

The Broken Circle Breakdown

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Last Days

Last Days

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
8½

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Sleepless

Sleepless

2001
×
★★★★
Edit this entry  
23
Bianca

Bianca

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
A Woman Is a Woman

A Woman Is a Woman

1961
×
★★★½
Edit this entry  
22
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Maniac

Maniac

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rabbits

Rabbits

2002
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★
Edit this entry  
20
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★
Edit this entry  
19
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★
Edit this entry  
16
Mary Shelley

Mary Shelley

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Edit this entry  
14
Control

Control

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
14
They Call Me Jeeg

They Call Me Jeeg

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Best Offer

The Best Offer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Edit this entry  
04
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Center of My World

Center of My World

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Center of My World

Center of My World

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry