• The House

    ★★★★★

  • Diabolik

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Malignant

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Jesus Cries

    ★★½

  • Bloodsucking Bastards

    ★★

  • A Girl Walks Home Alone at Night

    ★★★★½

  • Charlie Countryman

    ★½

  • Stoker

    ★★★★½

  • Eat

    ★★★

  • American Mary

    ★★★

  • Prometheus

    ★★★

  • Miss Pettigrew Lives for a Day

    ★★★★★

  • The Fall

    ★★★★★

  • Pride & Prejudice

    ★★★★★

  • Brokeback Mountain

  • Gladiator

    ★★★★½

  • Saving Grace

    ★★★★

  • The Talented Mr. Ripley

    ★★★★★

  • Ravenous

    ★★★★

  • Jawbreaker

    ★★★½

  • Scream 2

    ★★★★

  • Happy Together

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Bound

    ★★★★

  • Crash

    ★★½

  • Heavenly Creatures

    ★★★

  • Tombstone

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Étoile

    ★★★★

  • Near Dark

    ★★★½

  • Maurice

    ★★★★

  • Gothic

    ★★★½

  • The Hunger

    ★★★★★

  • Possession

    ★★★★

  • The Blues Brothers

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Holy Mountain

    ★★★½

  • Lawrence of Arabia

  • Notorious

    ★★★★

  • Arsenic and Old Lace

    ★★★★★

  • Now and Forever

    ★★★