Jeremie has logged 26 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Prizzi's Honor

Prizzi's Honor

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Casualties of War

Casualties of War

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The World According to Garp

The World According to Garp

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pale Rider

Pale Rider

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tightrope

Tightrope

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Killing of Two Lovers

The Killing of Two Lovers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Opera

Opera

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Driver

The Driver

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
No Way Out

No Way Out

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Silverado

Silverado

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blue Thunder

Blue Thunder

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Innerspace

Innerspace

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cocoon

Cocoon

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dreamscape

Dreamscape

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry