RSS feed for Westlee

Westlee has logged 161 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Milk

Milk

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hitchcock

Hitchcock

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Kill Team

The Kill Team

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Kill Team

The Kill Team

2013
×
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
I'm Still Here

I'm Still Here

2010
×
Read the review Edit this entry  
22
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Skin

Skin

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Skin

Skin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Live by Night

Live by Night

2016
×
★★½
Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Informant!

The Informant!

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spy Kids 3-D: Game Over

Spy Kids 3-D: Game Over

2003
×
★★
Edit this entry  
03
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Team Foxcatcher

Team Foxcatcher

2016
×
Edit this entry  
26
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry