• Long Shot

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • One Child Nation

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • The Farewell

    ★★★★

  • American Factory

    ★★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

  • Fyre

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★★

  • Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Venom

  • Overlord

    ★★★

  • Inside the Manson Cult: The Lost Tapes

  • Green Book

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★★

  • Skin

    ★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Free Solo

  • The Favourite

    ★★★★

  • Skin

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Bitch

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Behind the Curve

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★½

  • Tom Segura: Disgraceful

  • The Post

    ★★★½

  • Bright

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Daddy's Home 2

    ★★

  • Blue Planet II

  • Justice League

    ★½

  • The Babysitter

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • The Snowman

  • Happy Death Day

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★½

  • Unicorn Store

    ★★★

  • The Final Year

  • Molly's Game

    ★★★½

  • The Upside

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★

  • Battle of the Sexes

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★★