• The Hitman's Bodyguard

    ★★★★

  • American Made

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • War Machine

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★½

  • Wonder Woman

  • Baywatch

    ★★★½

  • Unacknowledged

  • My Friend Dahmer

    ★★½

  • LA 92

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • The Fate of the Furious

    ★★★½

  • Goon: Last of the Enforcers

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Logan

  • John Wick: Chapter 2

  • A Ghost Story

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Live by Night

    ★★½

  • Why Him?

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Patriots Day

    ★★★

  • Moana

  • Planet Earth II

  • Doctor Strange

  • 20th Century Women

    ★★★★★

  • The Red Pill

  • Masterminds

  • The Magnificent Seven

    ★★★

  • The Founder

    ★★½

  • Buster's Mal Heart

    ★★★½

  • I Am Not Your Negro

  • Moonlight

    ★★★★★

  • War Dogs

  • Suicide Squad

  • Mike and Dave Need Wedding Dates

  • Central Intelligence

  • Hush Money

    ★★★

  • Now You See Me 2

  • The BFG

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • X-Men: Apocalypse

  • Neighbors 2: Sorority Rising

  • Team Foxcatcher

  • Captain America: Civil War

    ★★★★½

  • The Jungle Book

  • Sausage Party

    ★★★

  • Keanu

  • Hush

  • Zootopia

  • Deadpool

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • O.J.: Made in America

  • Swiss Army Man

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • The Hateful Eight

  • Krampus

  • Creed

  • The Night Before

    ★★★½

  • The Big Short

    ★★★½

  • Bridge of Spies

    ★★★½

  • Bone Tomahawk

  • Minimalism: A Documentary About the Important Things

    ★★★★

  • The Martian

  • Spotlight

    ★★★★½

  • Straight Outta Compton

    ★★★½

  • Fantastic Four

  • Mission: Impossible - Rogue Nation