• Little Fockers

  • 127 Hours

    ★★★½

  • Senna

  • The Social Network

    ★★★★★

  • I'm Still Here

    ★★★★★

  • The Other Guys

  • The Expendables

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • Kevin Hart: Seriously Funny

  • Inception

    ★★★★½

  • Grown Ups

  • Toy Story 3

  • The A-Team

  • Marmaduke

  • Iron Man 2

  • From Paris with Love

  • Tucker and Dale vs. Evil

  • The Spy Next Door

  • Tooth Fairy

  • Devil

  • Avatar

  • The Blind Side

  • Zombieland

  • The Informant!

    ★★★

  • District 9

  • G.I. Joe: The Rise of Cobra

  • G-Force

  • Land of the Lost

  • The Hangover

  • Terminator Salvation

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

  • Up

  • X-Men Origins: Wolverine

  • Fighting

    ★★★½

  • Paul Blart: Mall Cop

  • Bolt

  • Madagascar: Escape 2 Africa

  • Milk

    ★★★

  • Synecdoche, New York

    ★★★★

  • The Secret Life of Bees

    ★★★

  • Tropic Thunder

  • Pineapple Express

  • Step Brothers

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Journey to the Center of the Earth

  • Hancock

  • WALL·E

  • The Incredible Hulk

    ★★½

  • You Don't Mess with the Zohan

  • Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

  • Iron Man

    ★★★½

  • 21

    ★★★★

  • Drillbit Taylor

    ★★★

  • Walk Hard: The Dewey Cox Story

    ★★★

  • The Game Plan

  • 3:10 to Yuma

    ★★★

  • Superbad

  • Rush Hour 3

  • Hot Rod

  • The Bourne Ultimatum

  • Hairspray

    ★★★½

  • Transformers

  • Ratatouille

  • Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

  • Death Proof

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: At World's End

  • No Country for Old Men

    ★★★★★

  • Spider-Man 3

  • Shooter

  • Zodiac

    ★★★½

  • Bridge to Terabithia