• Hot Fuzz

  • Casino Royale

    ★★★

  • Night at the Museum

  • The Prestige

    ★★★½

  • Open Season

  • The Guardian

  • The Departed

  • Everyone's Hero

  • Stranger Than Fiction

    ★★½

  • Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

  • Click

  • Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

  • Nacho Libre

  • The Fast and the Furious: Tokyo Drift

  • X-Men: The Last Stand

    ★★★½

  • Over the Hedge

  • The Benchwarmers

  • Cars

  • Planet Earth

  • King Kong

  • Jarhead

  • Lord of War

    ★★

  • Capote

    ★★★

  • Four Brothers

  • The Dukes of Hazzard

    ★★★★

  • Wedding Crashers

    ★★★

  • Fantastic Four

    ★★½

  • Mr. & Mrs. Smith

  • Batman Begins

    ★★★★

  • Madagascar

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

  • The Squid and the Whale

    ★★★½

  • Brick

    ★★★★

  • Fat Albert

  • The Incredibles

  • The Polar Express

  • Friday Night Lights

    ★★★★

  • Layer Cake

    ★★★½

  • Hotel Rwanda

  • Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

  • Spider-Man 2

  • Kill Bill: Vol. 2

  • Shaun of the Dead

    ★★★

  • Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • The Passion of the Christ

  • Super Size Me

  • The Fog of War

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★½

  • Brother Bear

  • Elf

  • School of Rock

  • Kill Bill: Vol. 1

  • Spy Kids 3-D: Game Over

    ★★

  • Terminator 3: Rise of the Machines

  • Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

  • The Room

    ½

  • Hulk

  • 2 Fast 2 Furious

  • The Italian Job

  • Finding Nemo

  • Holes

  • Shanghai Knights

  • Kangaroo Jack

  • Catch Me If You Can

    ★★★

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★½

  • Like Mike

  • Men in Black II

  • Mr. Deeds

  • Scooby-Doo

  • Punch-Drunk Love

    ★★★½

  • Ice Age