• Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Safety

    ★★★★

  • Dr. Seuss' The Grinch Musical

    ½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★½

  • The Princess Switch: Switched Again

    ½

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • The Craft: Legacy

    ½

  • Holidate

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★★½

  • Run

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★½

  • Ammonite

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Antebellum

    ★★★

  • The New Mutants

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • Little Fires Everywhere

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Black Bear

    ★★★½

  • Spree

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Noelle

    ★★½

  • Last Christmas

    ★★

  • Let It Snow

    ★★★½

  • Looking for Alaska

    ★★★★★

  • The Addams Family

    ★★★½

  • K-12

    ★★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ½

  • Descendants 3

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Vivarium

    ★★

  • Carmilla

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Wakey Wakey

    ★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Paradise Hills

    ★★★½

  • The Grinch

  • The Hug

    ½

  • We Have Always Lived in the Castle

    ★★½

  • You Might Be the Killer

  • Her Smell

    ★★½

  • High Life

    ★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • Head Over Heels

    ★★★★★

  • Cam

    ★★½

  • Lords of Chaos

    ★★★★

  • American Animals

    ★★

  • Lizzie

    ★★★

  • Hollow in the Land

    ★★★½