• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Looper

    ★★★½

  • Unstoppable

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★★

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★½

  • Bad Boys II

    ★★½

  • High Fidelity

    ★★★★½

  • Bad Boys

    ★★★★

  • Back to the Future

    ★★★★★

  • Once Upon a Time in the West

    ★★★★★

  • Harper

    ★★★½

  • 8½

    ★★★★★

  • We're No Angels

    ★★★★