clay west has logged 186 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Edit this entry  
01
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★
Edit this entry  
27
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★
Edit this entry  
26
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Edit this entry  
17
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Edit this entry  
08
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Edit this entry  
05
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Interview

The Interview

2014
×
★★½
Edit this entry  
20
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Sully

Sully

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Edit this entry  
12
Goodbye, Farewell and Amen

Goodbye, Farewell and Amen

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Edit this entry  
07
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★
Edit this entry  
07
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★★
Edit this entry  
07
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Edit this entry  
04
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Great Outdoors

The Great Outdoors

1988
×
★★★½
Edit this entry  
01
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Edit this entry  
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Woody Woodpecker

Woody Woodpecker

2017
×
½
Edit this entry  
31
The African Queen

The African Queen

1951
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Bounty Hunter

The Bounty Hunter

2010
×
★★½
Edit this entry  
21
How Do You Know

How Do You Know

2010
×
★★½
Edit this entry  
18
Naked Gun 33⅓: The Final Insult

Naked Gun 33⅓: The Final Insult

1994
×
★★½
Edit this entry  
18
The Naked Gun 2½: The Smell of Fear

The Naked Gun 2½: The Smell of Fear

1991
×
★★★½
Edit this entry