clay west has logged 146 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Woody Woodpecker

Woody Woodpecker

2017
×
½
Edit this entry  
31
The African Queen

The African Queen

1951
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Bounty Hunter

The Bounty Hunter

2010
×
★★½
Edit this entry  
21
How Do You Know

How Do You Know

2010
×
★★½
Edit this entry  
18
Naked Gun 33⅓: The Final Insult

Naked Gun 33⅓: The Final Insult

1994
×
★★½
Edit this entry  
18
The Naked Gun 2½: The Smell of Fear

The Naked Gun 2½: The Smell of Fear

1991
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★½
Edit this entry  
18
Doc Martin

Doc Martin

2001
×
★★★½
Edit this entry  
16
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Click

Click

2006
×
★★★
Edit this entry  
15
Extraction

Extraction

2020
×
★★½
Edit this entry  
15
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Edit this entry  
15
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
15
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Jurassic World: Dominion

Jurassic World: Dominion

2022
×
Edit this entry  
15
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★
Edit this entry  
15
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★★
Edit this entry  
15
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Edit this entry  
15
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Edit this entry  
15
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Edit this entry  
15
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Edit this entry  
15
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★★
Edit this entry