• Moon Knight

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★★

  • Scream

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Sing 2

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Three Floors

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Executive Order

    ★★★★★

  • Mulan

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Everybody’s Everything

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Bao

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Despicable Me 3

    ★★½

  • Cars 3

    ★★

  • Okja

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Moana

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Ice Age: Collision Course

    ★★

  • Finding Dory

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★★★